چاپ        ارسال به دوست

پایش کشوری بیمارستانها با محوریت پسماند و فاضلاب

دکتر نوده معاون بهداشتی دانشگاه ضمن خوش آمد گویی به تیم پایش کشوری بیمارستانها وضعیت موجود دانشگاه سبزوار را برای اعضاء تیم پایش کننده تشریح کرد.

در ادامه مهندس باباخانی مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن تقدیر و تشکر از معاونت بهداشتی سبزوار گفت: هدف از این پایش ارزیابی و چگونگی دفن پسماندهای پزشکی و بیمارستانی در سطح دانشگاه ها دانست و گفت: که طبق تقسیم بندی وزارتی پایش ها به صورت منطقه  ای و در دانشگاه های قطب انجام می گیرد.

مهندس کرابی مسئول بهداشت محیط دانشگاه با توجه به اهمیت موضوع دفن بهداشتی پسماندهای پزشکی و بیمارستانی گفت: در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار سعی شده است با استقرار کارشناسان بهداشت محیط در همه بیمارستان ها و مجهز بودن بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه به دستگاه بی خطر ساز زباله توانسته ایم گام مهمی در راستای ارتقاء شاخص های کنترل کیفی بیمارستانی برداریم.

در ادامه اعضاء تیم پایش کشوری همراه کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه از محل دفن پسماندهای پزشکی شهرستان و بیمارستان ها بازدید نمودندو پایش خود را بر اساس چک لیست های مربوطه انجام دادند و تاکید کردند آموزش پرسنل بیمارستان ها در مورد تفکیک صحیح پسماندهای بیمارستانی از سوی معاونت بهداشتی می بایست برگزار شود.


١٣:١٦ - چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١٠١٦٠    /    تعداد نمایش : ٦٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: