چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه هماهنگی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا با فرمانداری شهرستان خوشاب

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خوشاب: جلسه هماهنگی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در 23اردیبهشت 1398 با حضور مهندس آبارشی فرماندار شهرستان خوشاب و دکتر احمدی رئیس شبکه بهداشت ودرمان خوشاب و معاون فرماندار،مسئول  بیماری ها و بهداشت محیط شبکه بهداشت در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

دکتر احمدی هدف از اجرای برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون بالا را افزایش نسبت شناسایی و مراقبت و درمان بیماران مبتلا به فشارخون و افزایش آگاهی جامعه و عوامل خطر ،اهمیت تشخیص زودرس و کنترل فشارخون دانست و گروه ای هدف این برنامه را تمام افراد بالای 30 سال و تمام مادران باردار وبیماران کلیوی که این جمعیت در شهرستان خوشاب 16500 نفر می باشد را بیان کرد؛

وی در ادامه: در خصوص آمار مرگ ومیر ناشی از فشار خون و بیماری های که عامل اصلی آن فشارخون بالا می باشد مانند بیماری های قلبی ؛ کلیوی و سکته مغزی و... توضیحاتی ارائه داد و خواهان همکاری سایر ارگان های شهرستان در اجرای بهتر این برنامه‌ شد.

شایان ذکر است در ادامه مجید لطفی کارشناس بیماری های شبکه: شروع این طرح از 27 اردیبهشت هم زمان به روز جهانی فشار خون و مرحله غربالگری  از 17 خرداد تا 15تیرماه می باشد که باید در دو شیفت صبح عصر صورت  گیرد و همه غربالگری ها به صورت الکترونیک  در سامانه سیب ثبت و به سطح بالا ارسال می شود.

در ادامه آقای رباط سرپوشی مسئول بهداشت محیط شبکه در خصوص  طرح موضوع فشارخون بالا درکارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان هماهنگی های لازم را با فرمانداری محترم شهرستان به عمل آوردند.

گفتنی است در آخر مباحث مهندس آبارشی ضمن آرزوی قبولی طاعات وعبادات  چندین مورد را متذکر و برای بهتر پیش بردن این برنامه نقطه نظراتی  مانند استفاده از روحانیون  و دهیاری ها و مطرح کردن درنماز جمعه  و... را ارائه  داد.


 


 


٠٨:٣٣ - سه شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١٠١٧٥    /    تعداد نمایش : ٧٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: