چاپ        ارسال به دوست

در راستای شروع فاز اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون از 17 خرداد ماه صورت گرفت:

نشست دانشگاهی بسیج ملی کنترل فشار خون در معاونت بهداشتی دانشگاه سبزوار

 

در راستای شروع فاز اجرایی بسیج  ملی کنترل فشار خون  از 17 خرداد ماه کنترل فشار خون در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار همزمان با سطح کشور، نشست کارگروههای دانشگاهی بسیج ملی کنترل فشارخون با کمیته های معاونت بهداشتی در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی تشکیل شد.

دکتر فاطمه نوده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار  ضمن تقدیر و تشکر از مسولین کارگروهای دانشگاهی به  اقدامات انجام شده در فاز اول برنامه اشاره کرد.

وی گفت: ازجمله اقدامات انجام شده در مرحله آگاهی و اطلاع رسانی می توان به شروع برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون از مصلی های نماز جمعه در سبزوار و شهرستان های  خوشاب، جوین، داورزن، جغتایی، نصب بنر و پیوستن مسئولین ادارات شهرستان به بسیج ملی کنترل فشار خون و توزیع پوستر اطلاع رسانی طرح در ادارات و مکان های پر تردد اشاره نمود.

با برنامه ریزی صورت گرفته فاز اجرایی طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در مصلی های نماز جمعه شهرستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شروع خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه ادامه داد مطابق دستورالعمل در سطح شهر سبزوار 19 پایگاه سیار و ثابت فشار خون در نظر گرفته شده است که کلیه افراد بالای 30 سال، بیماران کلیوی و ماداران باردار می توانند جهت سنجش فشار خون به صورت رایگان مراجعه و از وضیعت فشار خون مطلع شوند.

دکتر فاطمه نوده افزود: افرادی که دسترسی به اینترنت دارند می توانند با گرفتن فشار خون و با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir  اطلاعات فشار خون را در سامانه ثبت نمایند.

گفتنی است در پایان جلسه مسئولین کارگروها پیشنهادات خود را جهت اجرای بهتر طرح ارائه دادند.

 


١٦:٣٦ - دوشنبه ١٣ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٢٧٩    /    تعداد نمایش : ٣٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: