چاپ        ارسال به دوست

همزمان با سراسر کشور

آغاز رسمی مرحله عملیاتی بسیج ملی فشار خون درشهرستان جوین

دکتر کوشکی ریاست شبکه بهداشت ودرمان جوین از آمادگی کامل تمام مراکز جامع سلامت شهری و روستایی، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت برای اجرای بسیج ملی فشار خون خبر داد.

 دکترکوشکی ریاست شبکه بهداشت ودرمان جوین با اعلام خبر آغاز رسمی مرحله عملیاتی بسیج ملی کنترل فشار خون در گفتگوی تخصصی با خبرنگار وبدا گفت: در مراسم نماز عید سعید فطر و مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) ایستگاه های سنجش اقدام به سنجش فشارخون همشهرستانیهای جوینی کردند، اما شروع رسمی این مرحله از صبح شنبه ۱۸ خرداد تا ۱۵ تیر آغاز گردید.

مدیر اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون شهرستان جوین ضمن اشاره به آمادگی کامل برای اجرای این مرحله، گفت: تمام مراکز جامع سلامت شهری و روستایی، پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت برای اجرای بسیج ملی در آمادگی کامل هستند.

کوشکی به مشارکت بیش از 250 نفر از پرسنل و داوطلبان در این برنامه اشاره کرد و گفت:  تاکنون تعداد بالغ بر50 ایستگاه سنجش ثابت و سیار برای این بسیج ملی در سراسر شهرستان جوین در نظر گرفته شده و آماده فعالیت هستند.

کوشکی افزود: فشارخون بالا یکی از عوامل خطر در بیماری های غیر واگیر است. از سوی دیگر باید توجه داشت که بیماری های غیر واگیر در دنیا در حال گسترش هستند و بسیاری از این بیماری ها با فشارخون بالا مرتبط می باشند.

وی با اشاره به اینکه از فشار خون بالا به عنوان قاتل خاموش یاد می شود، افزود: فشار خون بالا در اکثر افراد جامعه علامتی ندارد و تنها با اندازه گیری مشخص می شود که فرد به فشار خون بالا مبتلاست یا خیر و به همین دلیل مردم به این بیماری توجه کمتری می کنند.

دکتر کوشکی با اشاره به راه اندازی سامانه خوداظهاری فشارخون گفت: این امکان فراهم شده تا در بسیج ملی کنترل فشار خون، همشهرستانیهایی که توانایی اندازه گیری فشار خون خود را دارند به سامانه بسیج ملی کنترل فشار خون به نشانی salamat.gov.ir مراجعه و پس از وارد کردن کد ملی و تاریخ تولد، فشار خون خود را ثبت کنند.

مدیر اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون در پایان خاطرنشان کرد: پس از ثبت فشار خون در سامانه خوداظهاری پیامکی مبنی بر میزان فشار خون به شماره تلفن همراه فرد ارسال می شود و در انتهای مرحله ثبت‌نام توصیه های لازم با توجه به محدوده فشار خون فرد به او داده می شود و در صورتی که شخص مبتلا به فشارخون بالا باشد پیگیری های لازم برای مراجعه به مراکز بهداشتی یا پزشک صورت خواهد گرفت

قابل ذکر است در این طرح حداقل تعداد 25 هزار نفر از شهرستان  جوین مورد ارزیبابی قرار می گیرند.


 


١١:٤٢ - يکشنبه ١٩ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٢٩٧    /    تعداد نمایش : ٤٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: