چاپ        ارسال به دوست

اجرای گام چهارم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

 

روابط عمومی معاونت بهداشتی / معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، در راستای گام چهارم بسیج ملی مدیریت و کنترل اپیدمی کووید 19 به شیوه محله و خانواده محور(طرح شهید حاج قاسم سلیمانی) به جهت پیشگیری از انتشار بیماری کرونا در اماکن تجمعی، از انجام اقدامات پیشگیرانه توسط شبکه های بهداشتی این دانشگاه خبر داد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اظهار کرد: به جهت اهمیت شناسایی و رهگیری بیماران کرونایی و ریسک انتقال بیماری در اماکن تجمعی برنامه ریزی برای انجام تست انجام گرفت.

وی ادامه داد: در همین راستا با همت 20 نفر از مراقبین سلامت و کارشناسان بهداشت حرفه ای در قالب 8 تیم در شبکه های جوین، خوشاب و سبزوار از کارگران و شاغلین 21 واحد صنعتی که دارای علامت بوده یا سابقه تماس با بیماران کرونایی داشتند تست رپید گرفته شد.

دکتر نوده همچنین گفت: اینکار با هدف کمک به جلوگیری از انتشار مجدد ویروس کرونا انجام گرفته است و بر تداوم نظارت بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی،در اماکن تجمعی و سایر مکان ها توسط ناظرین  تاکید کرد.

اگرچه اقدامات نظارتی دراین خصوص به همت کارشناسان بهداشت محیط، حرفه ای و مراقبین سلامت همواره انجام می شود، اما شیوع کرونا، جدیت بیشتر درنظارت بر رعایت پروتکل ها و شیوه نامه های بهداشتی را در اولویت و دستور کار قرارداده است.

معاون بهداشتی دانشگاه اظهار امیدواری کرد، با رعایت دقیق پروتکل ها توسط، مدیران متعهد و دلسوز و رعایت  پروتکل های بهداشتی توسط همه شاغلین و کارگران فهیم و آموزش و توصیه آنها به خانواده شان و تلاش و کوشش کارکنان بهداشت امید است هر چه زودتر به یاری خدا کرونا را شکست دهیم.

 


١٠:٢٨ - دوشنبه ١٥ دی ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٥٨٠    /    تعداد نمایش : ١٥٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: