چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت روز جهانی قلب

عملکرد شبکه بهداشت و درمان خوشاب در روز جهانی قلب

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خوشاب: به منظور برنامه‌ریزی برای پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی، اطلاع رسانی مناسب به افراد جامعه و مبارزه همه جانبه با عوامل خطرساز بیماری‌های قلبی در روز جهانی قلب واحد مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان جلسه ای با همکاران ستادی شبکه برگزار کرد.

دکتر مرضیه احمدی رئیس شبکه بهداشت و درمان خوشاب اظهار داشتند سازمان جهانی بهداشت ۲۹ ماه سپتامبر هر سال را به عنوان روز جهانی قلب تعیین کرده است و هرساله با شعاری متفاوت این روز گرامی داشته می‌شود.شعار امسال کشور ما  " هم پیمان برای سلامت قلب" نام گذاری شده است.

وی افزود اولین گام برای داشتن یک قلب سالم،شناخت عوامل خطری است که قلب را تهدید می کنند می توان از مهمترین آنها استعمال سیگار،فشار خون بالا،میزان کم کلسترول خوب یا   HDL کمتر از 40 میلی گرم در دسی لیتر ،سابقه خانوادگی بیماری های قلبی زودرس،افزایش سن، چاقی و نداشتن فعالیت بدنی ،استرس،تغذیه نامناسب و ... رانام برد.

در ادامه مجید لطفی مسئول واحد بیماریها شبکه بهداشت شهرستان با بیان اینکه در سالهای اخیر آمار مرگ و میر بیماران قلبی و عروقی در دنیا افزایش چشمگیری داشته است و  به گزارش فدراسیون جهانی  قلب، سالانه 5/17 میلیون نفر در دنیا، بخاطر عارضه ھای قلبی جان خود را از دست می دھند. اھمیت اطلاع رسانی در خصوص راه های پیشگیری از بروز عوارض قلبی را بیش از پیش نمایان می کند .

شایان ذکر است از اهم عملکرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان در این خصوص می توان به :

برگزاری کلاس‌های آموزشی متعدد،  توزیع پمفلتهای آموزشی ،برگزاری مسابقات نقاشی در مدارس،نصب بنرهای اطلاع رسانی، اندازه‌گیری فشار خون، کلسترول خون، برپایی ایستگاه  سلامت در مرکز بهداشتی درمانی رباط جز و غربالگری افراد بالای 30 سال، اطلاع رسانی گسترده از طریق فضای مجازی ، همایش پیاده روی برای پرسنل شبکه و کارکنان مرکز درمانبستر ،خطر سنجی پرسنل و...اشاره کرد./سلطانی200  


١٣:٣٣ - دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٠٦٣    /    تعداد نمایش : ٦٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: