چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت آموزشی:

برگزاری نشست دبیرخانه طرح تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی

جلسه دبیرخانه طرح تحول و نوآوری آموزشی با حضور معاون آموزشی دانشگاه، نمایندگان کارگروه‌ها و اعضای دبیرخانه در مرکز مطالعات و توسعه آموزش برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دبیر اجرایی دبیرخانه با ذکر اهمیت طرح تحول، اجرای بسته­های طرح تحول را نه به عنوان فرایند از بالا به پائین و وظیفه خارج سازمانی بلکه وظیفه ذاتی دانشگاهها دانسته که هر دانشگاهی باید برای فراغت از روزمرگی به سوی آن حرکت کند. بین‌المللی‌سازی آموزش، توسعه آموزش مجازی، کارآفرینی و ارتباط با صنعت، پاسخگوئی به نیازهای آموزشی جامعه، توسعه زیرساخت‌ها و ارتقای نظام ارزیابی آزمون‌ها و اعتباربخشی آموزشی بیمارستانی و موسسه‌ای فعالیتهایی است که  حتی اگر در دوره‌های بعد طرح تحول آموزش اجرا نشود، باید در هر دانشگاهی وجود داشته باشد

در ادامه خانم دکتر آگاه (معاون آموزشی دانشگاه) با ذکر اقدامات انجام شده در این طرح بصورت کلان، خواستار اعلام فعالیتهای انجام شده و خروجی‌های کسب شده توسط هر کارگروه گردید.

مسئول دبیرخانه تحول نیز با اعلام اینکه مشارکت در بسته­های طرح تحول جزو فعالیتهای تمام وقتی اساتید محاسبه می‌گردد، از نمایندگان کارگروهها خواست اعضای کارگروه خود را مشخص نموده و فعالیتهای عملیاتی مشخصی ترسیم نمایند.در ادامه نمایندگان کارگروه ها به ارائه اهم فعالیتهای انجام شده در کارگروه خود پرداختند.اعتلای وضعیت شاخص­ های اعتباربخشی آموزشی مراکز آموزشی- درمانی و بازدید تیم وزارت در آبان ماه و تلاش برای بهبود اعتباربخشی موسسه­ای از مهمترین فعالیتهای اخیر کارگروه اعتباربخشی بیمارستانی و موسسه ای بوده است. تشکیل کانون دانشجویی اخلاق در مرکز مطالعات جدیدترین فعالیت کارگروه اعتلای اخلاق حرفه‌ای بوده است. همچنین کارگروه اخلاق در هر دانشکده نیز تشکیل شده است .که درخصوص نیازسنجی آموزشی اخلاق و انجام طرح­های تحقیقاتی متمرکز می­باشد. جذب 22 دانشجوی خارجی از جمله فعالیتهای مرتبط با حوزه بین­المللی‌سازی آموزش بوده است. در زمینه آموزش پاسخگو گایدلاین‌های نحوه آموزش به دانشجویان پزشکی و گایدلاین‌های ارزشیابی آن در حال تنظیم است. همچنین طرح نیازسنجی آموزشی دانشجویان پزشکی در حال انجام است.  تصویب فعالیت شرکت­های دانش‌بنیان و جذب اسپانسر در همایش­ها از جمله فعالیتهای انجام شده مرتبط با کارگروه نسل سوم می­باشد و برای بهبود وضعیت زیرساختهای آموزش نیز اقدامات مناسبی صورت پذیرفته است.از مهمترین برنامه‌های پیش‌روی دبیرخانه طرح تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی، برگزاری LMS و Camtasia برای اعضای هیات علمی، تشکیل مدرسه زمستانه علوم اعصاب آموزشی، تشکیل کارگروه آموزش پاسخگو در هر دانشکده، انتخاب یک موضوع در حوزه طب سنتی که می‌تواند به عنوان مرجع علمی شناخته شود، فهرست نمودن نقایص اعتباربخشی موسسه­ای (که بازدید آن در اسفندماه انجام خواهد شد) و ایجاد عزم دانشگاهی برای حل نقایص موجود اعلام گردید. 

 دانلود فايل : b333333.jpg ( 74KB )


١٥:٠٠ - شنبه ١٠ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٣٢٠    /    تعداد نمایش : ٢٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: