چاپ        ارسال به دوست

رئیس اورژانس سبزوار در نماز جمعه این هفته عنوان کرد؛

انجام روزانه80 ماموریت اورژانسی / انتقال 362 مصدوم و بیمار توسط بالگرد اورژانس هوایی سبزوار

رئیس اورژانس سبزوار گفت: اورژانس سبزوار با انجام روزانه80 ماموریت در تصادفات جاده ای و اورژانس های قلبی و مغزی نقش مهمی در حفظ سلامت مردم دارند.

وبدا سبزوار/ دكتر علی شریفان رئیس اورژانس سبزوار  همزمان به مناسبت فرارسيدن روز اورژانس در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه اين هفته سبزوار، اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی، سازمان اورژانس در کشور، توسعه قابل توجه و چشمگیری یافته است.

وی افزود: در حال حاضر 2800پایگاه زمینی و 38 پایگاه هوایی با 4800 دستگاه آمبولانس و 65 دستگاه اتوبوس آمبولانس خدمات اورژانس پیش بیمارستانی توسط 17000 نفر پرسنل این سازمان با روحیه جهادی به ملت شریف ایران ارائه می نمایند.

دکتر شریفان با بیان اینکه نیرو های اورژانس در شرایط بحران با روحیه و قدرت و نشاط سازمانی، با تمام توان و ایمان متجلی حضور فعال دارند تصریح کرد: از جمله اقدامات شاخص این سازمان حضور قوی و پررنگ در برنامه های ملی و مذهبی و بحران هایی مانند زلزله  می باشد که علاوه بر ارائه خدمات ارزنده ، فراتر از وظایف سازمانی عمل نموده اند.

رئیس اورژانس سبزوار اضافه کرد:در همین راستا دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به مدد اهتمام مسئولین در نظام جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید گام های موثری برداشته است.

وی ادامه داد: در 5 ساله اخیر در سطح شهرستان سبزوار وسایر شهرستان های تحت پوشش ، تعداد پایگاه ها از 16 پایگاه به 26 پایگاه و تعداد آمبولانس های فعال در شبانه روز از 18 به 34 دستگاه ارتقاء یافته است.

دکتر شریفان با اشاره به اینکه با راه اندازی اورژانس هوایی خدمات فوریت های پزشکی تا شعاع150 کیلومتری شهرستان سبزوار و سایر شهرستان های مجاور ارائه می شود اظهار داشت: از ابتدای راه اندازی اورژانس هوایی در سبزوار تعداد 362  مصدوم انتقال یافته اند و تنها در سال جاری به 71  مصدوم خدمات اورژانسی ارائه شده است.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی با اشاره به افزایش آمادگی برای ارائه خدمات در بحران ها تصریح کرد: در زلزله  اخیر در کرمانشاه، اورژانس سبزوار نیز همگام با سایر سازمان ها با اعزام پرسنل و آمبولانس تا پایان نوروز سال گذشته ، خدمات درمانی مورد نیاز به هموطنان زلزله را ارائه داد.

وی افزود: در پایان لازم میدانم از شما مردم فهیم و گرانقدر که نهایت همکاری لازم را با این سازمان دارید تشکر نمایم چرا که عدم تماس های غیر ضروری و غیر اورژانسی و همچنین باز نمودن راه برای آمبولانس از مهمترین جلوه های کمک شما مردم عزیز به ارائه خدمات هر چه بهتر اورژانس است.

 

تهیه و تنظیم گزارش:رضا آزاد

 


١٣:٣٨ - شنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٨٩٥٠    /    تعداد نمایش : ٧٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: