چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشتی دانشگاه عنوان کرد؛

عدم وجود بیماری "تب کریمه کنگو" در سبزوار / نظارت مستمر بازرسین بهداشت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: خوشبختانه در چند سال اخیر هیچ موردی از بیماری تب کریمه کنگو در سبزوار مشاهده نشده است.

وبدا سبزوار/ دکتر فاطمه نوده معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت با اشاره به انتشار مطلبی در خصوص وجود بیماری تب کریمه کنگو در سبزوار در فضای مجازی در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهارداشت: تاکنون هیچ موردی از بیماری تب کریمه کنگو در سبزوار گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه هیچ مجوزی جهت ذبح دام در معابر عمومی توسط مرکز بهداشت سبزوار صادر نشده است، افزود: با فرارسیدن ایام محرم و ارائه آموزش های لازم در خصوص راه انتقال بیماری تب کریمه کنگو، از مردم خواسته شد تا ذبح خود را در کشتارگاه و با رعایت اصول بهداشتی انجام دهند.

رئیس مرکز بهداشت سبزوار در ادامه با اشاره به بازدید های مستمر بازرسین بهداشت محیط در دهه اول محرم تصریح کرد: در همین راستا و در جهت حفظ سلامت عزاداران حسینی و پیشگیری از بروز شیوع بیماری های منتقله از آب و غذا، بازرسین بهداشتی به صورت مشترک با همکاری سایر سازمان های مربوطه اقدام به بازدید از مساجد، تکایا و حسینیه ها و مراکز تهیه و توزیع غذا نمودند.

دکتر نوده خاطرنشان کرد: همشهریان گرامی در صورت مشاهده هرگونه تخلفات و یا عدم رعایت موارد بهداشتی می توانند با شماره تلفن بهداشت 190 (سامانه ارتباطی مردمی وزارت بهداشت ) تماس حاصل نمایند.

معاون بهداشتی دانشگاه از همشهریان عزیز درخواست نمود ، جهت پیشگیری از تشویش اذهان عمومی، اخبار حوزه سلامت را تنها از پایگاه خبری و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار پیگیری نمایند.

 


٠٨:١٢ - سه شنبه ٣ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٨٩٩١    /    تعداد نمایش : ٦٣١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: