چاپ        ارسال به دوست

بازدید اعضاء بورد مهندسی بهداشت محیط وزارت بهداشت

 اعضاء بورد مهندسی بهداشت محیط وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بازدید کردند.

وبدا سبزوار / اعضاء بورد مهندسی بهداشت محیط وزارت بهداشت،مهر ماه سال جاری با حضور در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از امکانات و فضای های آموزشی بازدید کردند.

در این بازدید دکتر آگاه معاون آموزشی ضمن معرفی دانشگاه و با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش گفت: در حال حاضر دانشگاه دارای 5 دانشکده و 200 عضو هیات علمی وبیش از دو هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای عمومی و تخصصی می باشد.

وی افزود: تعداد رشته های تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد از 3 رشته به 7 رشته ارتقا یافته و تعداد دانشجویان  38 درصد رشد داشته است.

دکتر آگاه در ادامه با اشاره به جذب دانشجو در رشته های دستیاری اطفال و داخلی اظهارداشت: در حال حاضر دانشگاه وحوزه های آموزشی وپژوهشی درحال رشد وتوسعه است و در همین راستا بدنبال بروز نمودن مبانی ومباحث آموزشی هستیم.

دکتر آگاه با بیان اینکه جهت راه اندازی رشته های تحصیلات تکمیلی آمادگی کامل را داریم تصریح کرد: در پنج سال گذشته 16000 مترمربع به فضا های آموزشی اضافه شده و سرانه فضای آموزشی 120 رشد داشته است.

معاون آموزشی دانشگاه بالا بردن توانمندی های علمی و پژوهشی جامعه و تولید علم و اندیشه را از مهمترین رسالت دانشگاه ها عنوان کرد و خاطر نشان کرد: اگر قرار است به تحقيقات توجه شود و پژوهش‌ ها مورد حمايت قرار گيرد، بايد به گسترش تحصیلات تکمیلی توجه جدی شود چراکه دانشجويان تحصيلات تكميلي به عنوان پیشگامان عرصه‌ تحقيقات هستند.

در ادامه جلسه دکتر احمد اله آبادی رییس دانشکده بهداشت در خصوص امکانات و فضاهای آموزشی، وضعیت پرسنل و اعضای هیئت علمی، آزمایشگاه های آموزشی توضیحاتی را ارائه دادند.

شایان ذکر است؛ اعضای بورد مهندسی بهداشت محیط پس از این جلسه از بخش های مختلف دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بازدید کردند و از نزدیک در جریان وضعیت موجود قرار گرفتند.

 


١٢:٢٢ - يکشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٠٩٠    /    تعداد نمایش : ٦٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: