چاپ        ارسال به دوست

همزمان با ایام محرم و صفر صورت پذیرفت؛

برگزاری نشست هیات مذهبی اساتید دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

همزمان با ایام محرم و صفر و شهادت امام حسن مجتبی (ع) نشست هیات مذهبی اساتید دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد.

وبدا سبزوار/ همزمان با ایام محرم و صفر و شهادت امام حسن مجتبی (ع) نشست هیات مذهبی اساتید دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با حضور حجت الاسلام و المسلمین مقیسه امام جمعه سبزوار و جمعی از اساتید،شب گذشته در حسینه قناد ها برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین مقیسه ضمن تسلیت شهادت امام حسن مجتبی (ع) با بیان اینکه شناخت نسبت به خداوند سبب شناخت محبت خدا می شود اظهارداشت: شناخت خداوند تبارک و تعالی،محبت را نسبت به خداوند زیاد میکند و این حب هرچه شدیدتر شود تلاش انسان به سوی معبود و رضایت خداوند را به دنبال دارد.

وی افزود: محبت خدا و محبت دنیا در تضاد با هم هستندو اگر انسان وابستگی به دنیا و متعلقات دنیا داشته باشد هرگز به محبت خدا دست نخواهد یافت ومحبت خدا و محبت دنیار در یک قلب جمع نمی شوند.

حجت الاسلام مقیسه با اشاره به اینکه آنان که مدّعی محبت با خدای متعال هستند باید نشانه ها و علائمی را دارا باشند تصریح کرد:شخص مُحبّ از گناه و هر آنچه که در نزد خدای متعال نکوهیده و مذموم است فاصله می گیرد زیرا ارتکاب گناه انسان را از محبوب دور می کند.

وی ادامه داد: محبت واقعی در صورتی است که انسان نسبت به خواسته های محبوب از خود عکس العمل نشان دهد و با عشق و علاقه سخن محبوبش را گوش کند و از او پیروی نماید و لذا محبّ واقعی هر چه بیشتر در اجرای اوامر و نواهی الهی تلاش و کوشش نماید در واقع زمینه جلب محبّت الهی را فراهم تر خواهد نمود.

امام جمعه سبزوار با بیان اینکه از دیگر نشانه های محبت انسان به پروردگار اینست که فرد محبّ تنها به خدا عشق ورزد و فقط خدا را محبوب واقعی خود بداند افزود: محبت واقعی منحصر به خدای متعال است اما این بدین معنی نیست که این محبت منافاتی با دوستی و محبت به پیامبران و اولیای الهی داشته بلکه دوستی به آنها در واقع دوستی و عشق در مسیر حق خواهد بود

وی با اشاره به  اینکه انسان محب ّ همواره به یادخدا است و لحظه ای از یاد و ذکر خداوند غافل نیست عنوان کرد: نشانه دوست داشتن خداوند متعال ذکر و یادآوری اوست و نشانه تنفر و بغض از خداوند متعال ، دوست نداشتن ذکر خداست.

حجت الاسلام و المسلمین مقیسه در ادامه بیان داشت: از دیگر آثار و علائم محبت به خدا، توکل بر او ، دوستی با اندیشوران و فقراء ، فرار از گناهکاران ، داشتن قلبی پاک ، بر کنار بودن از آلودگی و همت و تلاش در انجام واجبات است.

وی در پایان خاطر نشان کرد:بدیهی است هر که خدای متعال را با چشم دل بیابد و بذر دوستی اش را در دل خود قرار دهد فقط با نزدیکی به او آرامش می یابد. 


١٣:٤٧ - چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٩١١٦    /    تعداد نمایش : ٧٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: