چاپ        ارسال به دوست

مدیرآموزش و تحصیلات تکمیلی عنوان کرد؛

رشد 23 درصدی جذب دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

مدیرآموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: جذب دانشجو در این دانشگاه نسبت به سال تحصیلی سال قبل23 درصد رشد داشته است. 

وبدا سبزوار / دکتر علیرضا قربانی در گفتگو با خبرنگاروبدا گفت: سال تحصیلی 98-97 در مقاطع دستیاری، کارشناسی ارشد، پزشکی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کاردانی بیش از ۶۰۰ دانشجو در رشته های مختلف ثبت نام و آغاز به تحصیل نمودند که این آمار نسبت به سال قبل 23 درصد رشد داشته است. 

وی با اشاره به اینکه پذیرش دانشجو در رشته های دستیاری داخلی و کارشناسی ارشد پرستاری اورژانس برای اولین بار در دانشگاه صورت پذیرفته است افزود: دانشجویان کارشناسی پیوسته با ۶۰ درصد دارای بیشترین فراوانی بوده و همچنین نیمی از دانشجویان ورودی نیمسال تحصیلی بهمن ماه می باشند.

مدیرآموزش با بیان اینکه دانشگاه دارای 5 دانشکده و 200 عضو هیات علمی وبیش از دو هزار دانشجو می باشد تصریح کرد: در حال حاضرتعداد رشته های تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد از 3 رشته به 7 رشته ارتقا یافته و به ازای هر ۱۲ دانشجو یک استاد داریم.

دکتر قربانی اضافه کرد: حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم، معرفی دانشگاه در سطح بین الملل، ارتقا مهارت آموزی دانشجویان، تلاش جهت مجازی سازی آموزش ها را از اولویت های اصلی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار است.


١٢:٣٠ - سه شنبه ١ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٩١٣٩    /    تعداد نمایش : ٥٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: