چاپ        ارسال به دوست

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار :

انجام عمل دندانپزشکی موفقیت آمیز بر روی بیمار فلج مغزی / بیماران خاص، نیازمند درمان های جامع دندانپزشکی هستند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از انجام دومین عمل دندانپزشکی موفقیت آمیز بر روی بیمار فلج مغزی خبرداد.

به گزارش وبدا / دکتر محمد نعمت شاهی در گفتگو با خبرنگار وبدا گفت: دومین عمل دندانپزشکی تحت بیهوشی برروی کودک 9 ساله مبتلا به فلج مغزی،15 آذر ماه سال جاری در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه با موفقیت انجام شد.

وی افزود: طی این عمل 2 ساعته چهار دندان کودک ترمیم و ریشه ها درمان شد و 10 دندان دیگر کشیده و بیمار با هوشیاری کامل و حال عمومی مساعد از بیمارستان ترخیص شد.

معاون درمان دانشگاه با بیان اینکه استفاده از بیهوشی در اعمال دندانپزشکی کودکان ، معلولان ذهنی و جسمی ، بیماران روانی و افراد مضطرب برای فراهم آوردن درمانی موثر و کارآمدضروری است، اظهار کرد: روشهای مختلفی  نظیر کنترل فیزیکی و استفاده از داروهای خواب آور توصیه شده که در اکثر موارد فاقد کارایی می باشد. بهترین روش درمانی ، بیهوشی کامل و انجام همه درمانها در یک جلسه است.

وی اضافه کرد: در این روش بیمار بطور کامل بیهوش شده و پس از اقدامات لازم ومراقبت کامل و دقیق بیمار، کار دندان پزشکی انجام می شود و حین کار دندان پزشک برای بیماری که کاملا بی حرکت و تحت کنترل است کار می کند.

دکتر نعمت شاهی با بیان اینکه انجام این کار نیازمند اتاق عمل مجهز و تیم بیهوشی و دستیار با تجربه است،تصریح کرد: درد و عوارض در این بیماران گاهی به قدری شدید است که سلامت عمومی فرد را تحت تاثیر قرار میدهد و این بیماران نیازمند درمانهای جامع دندانپزشکی می باشند اما به دلیل عدم همکاری، امکان هیچ گونه اقدام درمانی برای آنان وجود ندارد.

نخستین مرکز دولتی خدمات دندانپزشکی بیماران خاص ودومین اتاق عمل دندانپزشکی شرق کشور جهت بیماران کم توان ذهنی و جسمی- حرکتی در بیمارستان تخصصی و فوق تخصی حشمتیه  سبزوار تیرماه سال جاری راه اندازی شد.

 


١٠:٥٣ - سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٣٦٩    /    تعداد نمایش : ٣٤٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: