چاپ        ارسال به دوست

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد؛

انجام بیش از 300 بازدید توسط کارشناسان نظارتی / پلمپ 8 مرکز مداخله گر در امور درمان

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: کارشناسان نظارت بر درمان از ابتدای سال جاری در راستای نظارت و بازرسی از مراکز درمانی و رسیدگی به شکایات اقدامات گسترده‌ای را انجام داده اند.

به گزارش وبدا/ دکتر داود سروش در گفتگو با خبرنگار اظهار کرد: ازابتدای سال جاری بیش از 300 مورد بازدید از مراکز درمانی،دندانپزشکی ها،مطب ها و موسسات آموزشی  توسط کارشناسان اداره نظارت بر درمان دانشگاه انجام گرفته است.

وی افزود:همچنین در این مدت 15 مورد تائید محل مطب‌ها و موسسات و 30 مورد نظارت بر تعرفه در مراکز صورت گرفته است.

مدیر درمان دانشگاه اضافه کرد: کارشناسان نظارت بردرمان از ابتدای سال جاری در بازرسی ها و بازدید های مستمر و پیگیری گزارش های مردمی  موفق به شناسایی و پملپ 8 مرکز مداخله گر در امور درمان شدند.

دکتر سروش تصریح کرد: اعمال غیر مجاز مانند زالو درمانی ، حجامت و فروش داروهای دست ساز و غیر مجاز،تجویز کرم ها و دارو های مختلف از جمله اقداماتی است که بدون هیچ مدرک علمی و قانونی در این مراکز متخلف انجام می گرفت.

وی با بیان اینکه در موضوع درمان و سلامت جان مردم تعللی نداریم گفت:در حال حاضر 3 پرونده جهت پلمپ توسط مراجع قضایی در دست بررسی و 3 مرکز مداخله گر در امور درمان و دارویی در این مدت تعطیل شده اند.

مدیر درمان دانشگاه خاطر نشان کرد : شهروندان گرامی می توانند در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مراکز غیر مجاز و افراد فاقد صلاحیت قانونی در امور درمانی با شماره 44011066 تماس حاصل نمایند تا در اسرع وقت نسبت به تعطیلی و معرفی به مراجع قضایی اقدام لازم صورت گیرد. 


 


٢٠:١٠ - سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٣٧٠    /    تعداد نمایش : ١٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: