چاپ        ارسال به دوست

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

ارتقای کمی و کیفی خدمات رفاهی دانشجویان / رشد 35 درصدی پرداخت وام صندوق رفاه

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: ارتقای کیفیت خدمات دانشجویی و افزایش ظرفیت و بهبود خوابگاه ها از جمله اولویت های کاری دانشگاه در چند سال اخیر بوده و اقدامات موثری در این زمینه انجام شده است.

به گزارش وبدا/ مهدی معتکف فر در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار طی چند سال اخیر بیشترین تلاش خود را جهت ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت به دانشجویان همراه با افزایش رضایتمندی را به کار گرفته است.

وی با اشاره به ضرورت فراهم نمودن زمینه ایجاد مدیریت واحد خدمات رفاهی دانشجویی در راستای انسجام بخشی و سازماندهی مناسب،افزود: ارتقای کیفیت خدمات دانشجویی و افزایش ظرفیت و بهبود خوابگاه ها از جمله اولویت های کاری دانشگاه در چند سال اخیر بوده و اقدامات موثری در این زمینه انجام شده است.

مدیردانشجویی دانشگاه با بیان اینکه قطعا یکی از برنامه‌های ما تعامل و صحبت با دانشجویان و بررسی مشکلات احتمالی در شورای صنفی است،بیان داشت: مشکلات صنفی و مطالبات دانشجویان پیگیری و ثبت وبررسی می شود تا بتوانیم در جهت حل  این مشکلات گام های موثری برداریم.

مهدی معتکف فر در ادامه اضافه کرد: نظارت مستمر بر تأمین و تهیه مواد اولیه غذایی سالم و نظارت بر طبخ و توزیع غذا در وعده های نهار و شام و همچنین برنامه ریزی و تنظیم برنامه غذایی متناسب با فصل از جمله اقداماتی است که درراستای تغذیه سالم توسط کارشناسان مربوطه انجام می گیرد.

وی گفت: پخت غذا در دانشگاه کاملا صنعتی شده و میزان رضایتمندی دانشجویان ازغذا مطلوب است و در هر ترم دوبار بسته صبحانه بین دانشجویان خوابگاهی توزیع می گردد.

مدیر دانشجویی توسعه ورزش همگانی به عنوان ورزش پایه که می‌تواند زمینه نشاط و شادابی دانشجویان را فراهم کند از جمله برنامه‌های محوری دانشگاه عنوان کرد  و اظهار کرد: به منظور تشویق دانشجویان به فعالیت های ورزشی، تجهیزات ورزشی مورد نیازو مسابقات مختلف ورزشی اعم از داخلی و بین دانشگاهی ایجاد شده است تا دانشجویان بتوانند اوقات فراغت خود را با ورزش سپری نمایند.

معتکف فر با بیان اینکه صد درصد متقاضیان خوابگاه از امکانات رفاهی بهره مند شدند،تصریح کرد: ایجاد فضای اتاق مهمان ،پذیرش دانشجویان و والدین دانشجویان، ایجاد فضای مهمانسرا در خوابگاههای دخترانه و پسرانه و پذیرش دانشجویان ارشد،راه اندازی سوئیت ویژه دانشجویان متاهل و راه اندازی واحد سلامت جهت ارایه خدمات پزشکی و مشاوره و خدمات سلامت روان از جمله اقدامات انجام شده درراستای رفاه حال دانشجویان خوابگاهی می باشد.

مدیر دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با اشاره به رشد 35 درصدی پرداخت وام به دانشجویان تصریح کرد: بیش از 6میلیارد ریال وام صندوق رفاه در سال تحصیلی جاری به 730 نفر از دانشجویان متقاضی وام پرداخت شده است.

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار دارای 4 دانشکده با بیش از 2 هزار دانشجو در رشته های مختلف تحصیلی،ارائه آموزش علوم پزشکی را در غرب خراسان رضوی بر عهده دارد.

 


١٢:٢٢ - سه شنبه ٤ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٩٤٧٥    /    تعداد نمایش : ١٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: