چاپ        ارسال به دوست

رئیس مرکز آموزشی درمانی واسعی عنوان کرد؛

بهره مندی بیش از 500 بیمار سرطانی از خدمات پرتو درمانی / امکان درمان بیش از 90 درصد تومورهای سرطانی

رئیس مرکز آموزشی درمانی واسعی گفت: بیش از 500 بیمار مبتلا به سرطان از خدمات بخش رادیوتراپی  این مرکز بهره مند شده اند.

به گزارش وبدا/ دکتر طاها حسینی  در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: بخش رادیو تراپی و پرتو درمانی مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار از آغاز فعالیت تا کنون به بیش از 500 بیمار مبتلا به سرطان خدمات درمانی و تشخیصی رایگان ارائه داده است.

وی افزود: مرکزپرتودرمانی بیمارستان واسعی ماهانه گنجایش پذیرش بیش از 70 بیمار را دارد،وبا تجهیز این مرکز به دستگاه های پیشرفته امکان درمان بیش از 90 درصد تومورهای سرطانی فراهم شده است.

رئیس بیمارستان ادامه داد: اين مركز مجهز به دستگاه پيشرفته شتاب دهنده خطي الكتا مي باشد كه قادر به توليد اشعه ايكس مي باشد و در حال حاضر طراحي درمان سه بعدي با استفاده از سي تي اسكن 16 اسلایس ونرم افزارهاي پيشرفته انجام مي شود.

دکتر حسینی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت و رایگان شدن درمان بیماران سرطانی تصریح کرد: کلیه خدمات ارئه شده در این مرکز با پوشش بیمه ای و به صورت رایگان ارائه می گردد و جهت رفاه حال بیماران و همراهیان 2 همراه سرا با 24 واحد مسکونی  در مراکز آموزشی درمانی واسعی و امداد شهید بهشتی با کمک خیرین راه اندازی شد.

وی با بیان اهمیت پیشگیری اولیه از بروز بیماری های مزمن غیر واگیر از جمله سرطان بر ضرورت خود مراقبتی و اصلاح سبک زندگی مردم تاکید کرد و گفت: مناسب ترین و عاقلانه ترین اقدام برای حفظ سلامت افراد و ارتقای کیفیت زندگی آنان و با توجه به هزینه های سرسام آور بخش درمان، کنترل عوامل خطر این بیماری هاست.

رئیس مرکز آموزشی درمانی واسعی اضافه کرد: تشخیص به موقع بیماری سرطان نیز می تواند به عنوان گام دوم پیشگیری منجر به کاهش بسیاری از عوارض سوء جسمی و هزینه های اقتصادی بیماران شود.

بخش رایو تراپی مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار شهریور ماه 1393 با حضوردکتر هاشمی وزیر بهداشت افتتاح و در حال حاضر به عنوان دومین مرکز پرتودرمانی شرق کشور علاوه بر سبزوار و شهرستان های تابعه به شهرهای اطراف خدمات درمانی و تشخیصی ارائه می دهد.

 


٠٩:٣٠ - شنبه ٨ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٩٤٨٩    /    تعداد نمایش : ١٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: