چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشکده بهداشت خبرداد؛

بازدیدهیات بورد تخصصی رشته HSE وزارت بهداشت از دانشگاه

رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از بازدیدهیات بورد تخصصی رشته HSE وزارت بهداشت از امکانات آموزشی این دانشگاه خبرداد.

به گزارش وبدا / دکتر احمد اله آبادی در گفتگو با خبرنگار وبدا گفت: در راستای اخذ مجوز راه اندازی رشته تخصصی HSE در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، دکتر خانی جزنی دبیر بورد تخصصی رشته HSE ، بیست و پنجم دی ماه سال جاری با حضور در دانشگاه ازامکانات و فضاهای آموزشی بازدید نمودند.

وی افزود: در ابتدای این بازدید رئیس دانشگاه درجلسه ای  که با حضور معاونین آموزشی ، بهداشتی و تحقیقات و فناوری و مدیران گروه های تخصصی و اعضای هیات علمی گروه های مهندسی بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای برگزار شد به اهمیت و جایگاه رشته های میان رشته ای از جمله HSE و تاثیر آن در تدوین برنامه های استراتژیک پرداختند.

رئیس دانشکده بهداشت اضافه کرد: درادامه جلسه دکتر خانی جزنی  به تشریح رشته تخصصی HSE و جایگاه آن در سطح بین المللی ، منطقه ای و ایران پرداختند و از این رشته به عنوان یکی از رشته های مهم و نوپا در سطح دنیا که بر محوریت مدیریت رشته های بهداشت ، ایمنی و محیط زیست در صنایع فعالیت می نمایند یاد نمودند. 

دکتر اله آبادی با اشاره به بازدید اعضای هیات بورد از آزمایشگاه رفرنس و دیگر امکانات تحقیقاتی و آزمایشگاهی و کارگاهی دانشکده بهداشت و کتابخانه مرکزی دانشگاه تصریح کرد: در پایان طی جلسه ای مقرر شد تا ضمن بررسی مدارک ومستندات موجود نتیجه درخواست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ظرف دو ماه آینده اعلام گردد.

رشته تخصصی HSE از رشته های نوپا و میان رشته ای محسوب می گردد که متخصصین آن می توانند در صنایع بزرگ و وزارت خانه ها و موسسات دولتی و خصوصی به عنوان هماهنگ کننده مدیریتی رشته های تخصصی بهداشت ، ایمنی و محیط زیست و بعنوان یک کاتالیزور در نهادینه کردن و تدوین راهبردهای استراتژیک این رشته ها در گروه های هدف عمل نمایند.


 


١٢:٣٩ - پنج شنبه ٢٧ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٩٦٥٤    /    تعداد نمایش : ٢٦٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: