چاپ        ارسال به دوست

ساختمان جدید دفتر سازمان نظام پرستاری سبزوار افتتاح شد

ساختمان جدید دفتر سازمان نظام پرستاری با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار افتتاح شد.

به گزارش وبدا / همزمان با هفته گرامیداشت پرستار،ساختمان جدید دفتر سازمان نظام پرستاری سبزواردر زیربنای 80 مترمربع و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 600 میلیون ریال با مشارکت خیرین و دانشگاه علوم پزشکی سبزوار،صبح امروز 25 دی ماه سال جاری با حضور دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه ،دکترمحمد نعمت شاهی معاون درمان،رئیس و اعضای هیات مدیره سازمان نظام پرستاری و جمعی از مدیران و مسئولین دانشگاه افتتاح شد.

دکتر علیرضا مسلم در این مراسم ضمن تبریک هفته گرامیداشت پرستار اظهار داشت: نظام سلامت و حوزه سلامت بخش قابل توجهی از خدمات و دستاوردهایش را مرهون زحمات پرستاران است.

وی افزود: انتظار می رود که پرستاران نیز به عنوان اعضای مهم نظام سلامت با استفاده از دانش، تجربه و تخصص خود با تغییرات به وجود آمده هماهنگ شده و نقش حرفه ای خود را به نحو احس انجام دهند.

رئیس دانشگاه در ادامه با اشاره به اصلاح فرایندهای درمانی و کاهش مدت اقامت بیماران در بیمارستان ها،گفت: هم اینک مدت اقامت بیماران در بیمارستانهای کشور 2،7 دهم روز و در سبزوار سه روز است که بیماران روزهای بیشتری در بیمارستان بستری می شوند.

دکتر مسلم با به نقش موثرواحدهای مراقبت پرستاری در منزل به اصلاح فرایندهای درمانی و کاهش مدت اقامت بیماران تصریح کرد:با فعال کردن این واحد ها، بیماران پس از بهبودی نسبی ترخیص و ادامه خدمات درمانی را در منزل و واحد مراقبتها دریافت می کنند، در نتیجه زمینه پذیریش بیماران بیشتری فراهم می شود.

همچنین در ادامه مراسم حمید ثقینی رئیس سازمان نظام پرستاری سبزوار ضمن تبریک هفته گرامیداشت پرستار گفت: حضرت زینب (س) اسوه مهربانی،مقاوت و صبوری بود و همین صفات نیک ازایشان بانوی کربلا را برای بشریت به یادگار گذاشت.

وی با اشاره جایگاه و نقش ارزشمند پرستاران در حوزه سلامت افزود:حوزه پرستاری یکی از مهمترین و اثر گذارترین جامعه علمی و حرفه ای جامعه پزشکی کشور است و از آنجایی که پرستاری نقش اول را برای تامین سلامت جامعه دارد لذا بی توجهی به این حرفه بی توجهی به سلامت جامعه است.

حمید ثقینی در ادامه با بیان اینکه سازمان نظام پرستاری سبزوار دارای یکهزار و300 نفر عضو فعال می باشد،اضافه کرد:در حال حاضر بیش از هزار کارشناس بالینی در گروه های مختلف پرستای در مراکز بهداشتی و درمانی مشغول به ارئه خدمت می باشند.

رئیس سازمان نظام پرستاری سبزوار خاطر نشان کرد:امیداست تا با همکاری و حمایت های مسئولین شاهد ارتقاء بیش از پیش جایگاه پرستاران درحوزه سلامت باشیم.

 


١٢:٤٦ - پنج شنبه ٢٧ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٩٦٥٥    /    تعداد نمایش : ٣٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: