چاپ        ارسال به دوست

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار:

اولین و بزرگترین مانور پدافند غیرعامل حوزه زیستی استان خراسان رضوی برگزار شد

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوارگفت: اولین و بزرگترین مانور پدافند غیرعامل،حوزه زیستی استان خراسان رضوی در خوابگاه پسرانه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد.

به گزارش وبدا / دکتر علی شریفان در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: اولین و بزرگترین مانور پدافند غیرعامل،حوزه زیستی استان خراسان رضوی ،با هدف ارزیابی و توانمندی ها در مدیریت بحران، دوم بهمن ماه با اجرای مسمومیت گوارشی در خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار  برگزار شد.

وی با بیان اینکه دراین مانور سازمان های همکار در حوزه زیستی حضور داشتند،افزود: پس از اعلام وضعیت توسط ناظم خوابگاه نیروهای اورژانس و تیم های ارزیاب در محل حضور یافته و بلافاصله وضعیت مصدمین، منابع آب ، منابع غذای خشک و منابع غذا طبخ شده ارزیابی و نمونه برداری شد.

رئیس اورژانس سبزوار با بیان اینکه مصدومین پس از تریاژدر درمانگاه صحرایی تحت نظر قرار گرفته و بیماران بدحال با آمبولانس و بالگرد به بیمارستان منتقل شدند، اضافه کرد:ارائه خدمات بعد از گذشت یک ساعت و نیم به پایان رسید وبیماران مشکوک تحت نظر قرار گرفته تا از سرایت احتمالی به دیگر دانشجویان جلوگیری به عمل آید.

 دکتر شریفان با بیان اینکه مسمویت ها می تواند عوامل انسان ساخت داشته باشد،بیان داشت: متاسفانه همیشه اهداف دشمن در حوزه مرگ و میر نیست، بلکه ایجاد کردن فضای تنش زا و در نهایت رسانه ای کردن موضوع جز اهداف اصلی آنها است تا چنین اتفاقاتی را تبدیل به نقطه ضعفی برای منطقه نمایند.

گفتنی است؛دراین مانور22 نیروی عملیاتی با 3دستگاه آمبولانس،یک دستگاه اتوبوس آمبولانس،بالگرد اورژانس هوایی و تیم های ارزیاب ازمعاونت بهداشتی و اداره جهاد کشاورزی، آب و فاضلاب ودامپزشکی حضور داشتند.

 


٠٩:٥٣ - چهارشنبه ٣ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٩٦٨٤    /    تعداد نمایش : ٣٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: