چاپ        ارسال به دوست

رئیس اورژانس سبزوارعنوان کرد؛

انجام سالانه 22 هزار ماموریت وانتقال بیش از28 هزار مصدوم و بیمار

رئیس اورژانس سبزوار از انجام سالانه 22 هزار ماموریت وانتقال بیش از28 هزار مصدوم و بیمار در این شهرستان خبرداد.

به گزارش وبدا / دکتر علی شریفان درحاشیه اولین و بزرگترین مانور پدافند غیرعامل حوزه زیستی درگفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: اورژانس سبزوارسالانه با 22 هزار ماموریت بیش از 28 هزار مصدوم و بیمار را به مراکز درمانی تابعه انتقال می دهد.

وی با بیان اینکه که شش هزار از این ماموریت ها  مربوط به حوادث ترافکی جاده تهران - مشهد است،افزود: میانگین حضور آمبولانس های اورژانس سبزوار سر صحنه 9 دقیقه و از میانگین کشوری مطلوب تر است.

مدیر مرکز مدریت حوادث و فوریت های پزشکی اضافه کرد: پوشش خدمات فراگیر به ازای هر 60 هزار نفر دو آمبولانس پیش بینی شده است، که بر اساس این آمار ظرفیت تعداد آمبولانس های شهرستان  سبزوارتکمیل و حتی بیشتر از حد نصاب نیز می باشد.

دکتر شریفان با اشاره به آماده باش شبانه روزی  پایگاه ها و آمبولانس های اورژانس شهرستان سبزوار، تصریح کرد: مرکز مدیریت حوادث و وفوریت های پزشکی در موارد بحرانی قابلیت افزایش آمبولانس های پشتیبان، اتوبوس آمبولانس و بالگرد هوایی را نیز و به صورت آنکال موارد بحرانی را مدیریت می نماید.

شایان ذکر است؛مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار با 26 پایگاه اورژانس شهری و جاده ای ، 30 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه موتور آمبولانس و یک بالگرد، ارائه خدمات درمانی پیش بیمارستانی را در غرب خراسان رضوی بر عهده دارد.

 


١٢:٤٢ - چهارشنبه ٣ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٩٦٨٦    /    تعداد نمایش : ٢٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: