چاپ        ارسال به دوست

مراسم گرامیداشت روز زن و تقدیر از بانوان نمونه دانشگاه برگزار شد

همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) و روز زن از بانوان نمونه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار قدردانی شد.

به گزارش وبدا / همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) و روز زن و با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ،رئیس دانشگاه،معاونین و جمعی از مسئولین دانشگاهی ،مراسم گرامیداشت روز زن و تقدیراز بانوان نمونه هفتم اسفند ماه سال جاری در سالن اجتماعات دکتر سیادتی مجتمع آموزشی پردیس برگزار شد.

توجه ویژه به اولویت های سلامت زنان از مهمترین برنامه های وزارت بهداشت

مشاوررئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار درامور بانوان گفت: توجه ویژه به اولویت های سلامت زنان از مهمترین برنامه های سال آینده وزارت بهداشت است.

دکتر نور افشار در امو بانوان در مراسم ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه (س)و تشریح برنامه های اجرا شده درسال جاری اظهار کرد:یکی از مهمترین برنامه های وزات بهداشت در سال آینده ،توجه ویژه به اولویت های سلامت زنان و بانوان شاغل در دانشگاههای علوم پزشکی کشور می باشد.

وی با بیان اینکه مهمترین اولویت سلامت زنان در دنیا ،سقط های غیر ایمن ، عدم تمایل نیمی از زنان به بارداری ، سرطانهای شایع زنان ، حاملگی نوجوانان ، مرگ ومیر مادران وسلامت روان زنان است،افزود: مهمترین اولویت سلامت زنان و بانوان ایرانی که در یک پژوهش ده ساله بدست آمده است، کمبود ریز مغذی،عارضه های بارداری، آنمی،پوکی استخوان وسلامت روان زنان می باشد که باید در این راستا برنامه ریزی های اثر بخش صورت پذیرد.

مشاوررئیس دانشگاه درامور بانوان با اشاره به سند ششم توسعه وسطوح پیش بینی شده دراهداف کمی آن در حوزه زنان،تصریح کرد: تقویت کارکرد خانواده وتقویت جایگاه زن، ارتقا سطح سواد زنان، افزایش فرصت شغلی زنان در بازار کار، توانمند سازی زنان آسیب دیده ، ارتقا سطح سلامت زنان وشایسته سالاری در مدیریت واداره جامعه در بخش زنان بوده از جمله برنامه پیش بینی شده حوزه زنان در سند ششم توسعه به شمار می آید.

بهره گیری از الگو های اسلامی لازمه حفظ جایگاه واقعی بانوان در جامعه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: لازمه حفظ جایگاه واقعی بانوان در جامعه شناخت و بره گیری از الگوی های اسلامی و ایرانی است.

دکتر علیرضا مسلم  در مراسم گرامیداشت روز زن با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) وبا اشاره به جایگاه  مهم بانوان در جامعه دانشگاهی اظهار کرد: جامعه زنان ما باید با تأسی از حضرت فاطمه بتوانند به  وظایفی که در مقام مادر و چه در مقام همسری بر عهده دارند جامه عمل بپوشانند.

وی فاصله گرفتن از آرمان‌های ائمه اطهار را یکی از معضلات جامعه دانست و افزود: متاسفانه در شرایط فعلی علیرغم  ایجاد حس بی اعتمادی در بین مردم از سوی برخی از افراد،الگوی های ارزشمندی هستند که می توان از آن بهره برد.

رئیس دانشگاه بابیان اینکه در حال حاضر بیش از 60 درصد از کارکنان دانشگاه را بانوان تشکیل می دهند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر با وجود معضلات اجتماعی متعدد در جامعه انتظار می رود بانوان دانشگاه در راستای بهره گیری از الگو های اسلامی و ایرانی گام های هدفمندی در جهت حفظ جایگاه واقعی و اجتماعی خود بردارند.

دکتر مسلم در ادامه بااشاره به وضعیت اقتصادی کشور و دانشگاه های علوم پزشکی کشور اضافه کرد: در سال جاری توانستیم با همکاری کلیه پرسنل و برنامه ریزی در کلیه حوزه ها حدود 12 میلیارد تومان صرفه جویی داشته باشیم اما سال آینده شرایط سخت تری پیش رو خواهیم داشت  که باید برنامه ریزی و صرفه جویی در همه زمینه ها را در دستور کار خود قراردهیم.

حفظ کیان خانواده، لازمه رسیدن به زندگی زهرایی(س)

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: حیا و عفت، رفتار تربیتی و حفظ کیان خانواده، لازمه رسیدن به زندگی زهرایی(س) است.

حجت الاسلام و المسلمین ایمانی مقدم در مراسم گرامیداشت روز زن و تقدیر از بانوان نمونه اظهار کرد: قبل از انقلاب درصد حضور زنان در فضای اجتماع خیلی کمتر از چیزی بود که قابل تصور باشد اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی اصل تحول در نگاه به زن و حضور پررنگ زنان در اجتماع ایجاد شد.

وی حفظ کیان خانواده را دغدغه ای مهم برای زنان معرفی کرد و افزود: زنان می توانند  در تمامی عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی  همراه با حفظ کیان خانواده حضور داشته و اسلام نیز با این حضور مخالفتی ندارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری  با بیان اینکه حضرت زهرا سلام الله علیها الگوی جامع برای تمام مقام های زنان در فضای اجتماعی است، تصریح کرد: کسی که زندگی فاطمی داشته باشد در دنیا و آخرت از شفاعت فاطمه زهرا(س) و ائمه معصومین (ع) بهره مند خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین ایمانی مقدم با اشاره به شناخت جایگاه واقعی بانوان در اجتماع  ،خاطر نشان کرد: امید است تا با شناخت واقعی مقام زن و الگوی برداری از ائمه اطهار گام های ارزشمندی در راستای حراست از کیان خانواده برداشته شود.

گفتنی است؛ در این مراسم از 50 بانوی نمونه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در حوزه های مختلف با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

 


١١:٤٣ - چهارشنبه ٨ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٩٨٥٠    /    تعداد نمایش : ٧٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: