چاپ        ارسال به دوست

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه کرد؛

ضرورت مدیریت پیشگیرانه نسبت به حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: می توان همگام با برپایی آئین ها و سنت های رایج با برنامه ریزی دستگاهها و فرهنگ سازی شاهد کاهش حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال باشیم.

به گزارش وبدا/ دکتر حسن عبدالله زاده در جلسه کارگروه پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال با تاکید بر لزوم مشارکت دستگاه های فرهنگی و اجتماعی برای ایجاد زمینه های لازم برای پیشگیری از حوادث احتمالی اظهار کرد: همگام با برپایی آئین ها و سنت های رایج در چهارشنبه پایان سال، می توان با برنامه ریزی دستگاهها و فرهنگ سازی شاهد کاهش حوادث احتمالی باشیم.

وی با اشاره به ایجاد زمینه های لازم برای پیشگیری از حوادث با ابزارهای فرهنگی و هنری،افزود: جوان بودن جامعه و هیجان زیاد جوانان،لزوم تشکیل کارگروه ها و استفاده از روش های آموزشی آبشاری ویژه جوانان و نوجوانان بیش از بیش آشکار ساخته ساخته است.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه بابیان اینکه84 درصد حوادث چهارشنبه سوری مربوط به گروه مردان و تنها 16درصد حوادث مربوط به گروه زنان است،اضافه کرد: بیش از 80 درصد آسیب دیدگان مربوط به گروه سنی 6 تا 29 سال است که این مهم ضرورت مدیریت پیشگیرانه نسبت به حوادث احتمالی را ایجاد نموده است.

دکترعبدالله زاده کاهش قابل توجه آمار حوادث در روزهای آخر سال در سال های اخیر در این شهرستان بیانگر نقش موثر دستگاهها به ویژه رسانه ای برای کاستن از میزان حوادث است،خاطرنشان کرد:امیداست تا با همکاری مردم و مسئولین و بهره گیری از ابزارهای فرهنگ و رسانه ای در راستای آگاه سازی و شناساندن زمینه های آسیب های اجتماعی و پیامدهای حوادث ناگوار به ویژه در روزهای آخر سال گام های موثری برداشته شود.

گفتنی است؛کارگروه پیشگیری از حوادث چهارشنبه پایان سال با حضور معاون فرماندار وسایر ادارات عضو کمیته 11 اسفند ماه سال جاری در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تشکیل شد.


٠٩:١٥ - يکشنبه ١٢ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٩٨٦٩    /    تعداد نمایش : ٢٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: